یک لیوان آیس کافی خانگی و خوشمزه؛ یک پیشنهاد تابستانی برای قهوه خورها

حتی اگر سرسخت‌ترین طرفدار قهوه و نوشیدنی‌های گرم و پرکافئین باشید، ممکن است گرمای ۴۰ درجه‌ای تابستان، میل شما را برای نوشیدن یک فنجان قهوه داغ، کم کند و قهوه های سرد یا همان آیس کافی ها را ترجیح دهید.

در این نوشته با معرفی یک راه ساده و خلاقانه، شما را با یکی از خوشمزه‌ترین آیس کافی ها آشنا می‌کنیم. برای صرف این نوشیدنی خنک و تابستانی، لازم نیست به کافه‌های شهر بروید یا کار پیچیده‌ای انجام دهید بلکه به سادگی می‌توانید در آشپزخانه‌ای ساده، خود و دوستانتان را به یک لیوان آیس کافی درجه یک مهمان کنید.

یخ با طعم قهوه؛ اولین قدم تا رسیدن به آیس کافی ویژه

برای تهیه هر نوعی از آیس کافی، به چند حبه یخ احتیاج داریم؛ اما چه بهتر که عاشقان قهوه، با یخ‌هایی با طعم قهوه‌های ناب در لیوان خود مواجه شوند!

برای این کار، ابتدا از طریق یک لیوان آب جوش و یک بسته قهوه بدون شکر کوبیزکو ۲در۱ کلاسیک، یک لیوان قهوه ناب خواهید داشت و در صورتی که بتوانید از نوش جان کردن آن بگذرید، می‌توانید یخ‌هایی با طعم فوق‌العاده قهوه داشته‌باشید.

کافیست کمی صبر کنید تا قهوه سرد شود و بعد آن را در قالب یخ بگذارید و در فریزر قرار دهید تا پس از چند ساعت، مکعب‌های هیجان‌انگیز یخی اما از جنس قهوه داشته باشید که قرار است در تهیه آیس کافی، حسابی به شما کمک کنند.

طرز تهیه آیس کافی

دوباره به سراغ قهوه بدون شکر کوبیزکو، یعنی قهوه کلاسیک ۲ در ۱ می‌رویم و آن را در یک لیوان بلند و ترجیحا شفاف می‌‎ریزیم و بعد تنها یک سوم لیوان را با آب جوش پر می‌کنیم و محلول قهوه را به خوبی هم می‌زنیم.

تا محلول همچنان گرم است، یک قاشق چای‌خوری عسل به محلول اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. حالا نوبت به حبه‌های یخ با طعم قهوه رسیده که همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم، آماده شده‌اند.

یخ ها را هم اضافه می‌کنیم و بعد با آب گرم باقی لیوان را پر می‌کنیم، به جای آب گرم می‌توانید از شیر سرد هم استفاده کنید.

اینگونه یک آیس کافی ساده اما خوشمزه را از یکی از پرطرفدارترین قهوه‌های کوبیزکو تهیه کرده‌اید.

نکته جالب در باره این آیس کافی اینکه با وجود عسل و استفاده از قهوه فوری بدون شکر کوبیزکو، نوشیدنی گوارا و البته سلامت نوش جان می‌کنید.

امیدواریم این نوشیدنی خنک تابستانی را امتحان کنید و از طعم ناب قهوه و ترکیب جذاب آن با عسل لذت ببرید.

به اشتراک گذاری این مطلب

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *